مقالات

درآمدزایی با پرینتر های سه بعدی

درآمدزایی با پرینترهای سه بعدی

یکی از مشاغل پر درآمد در چند سال اخیر درآمدزایی با پرینترهای سه بعدی می باشد. چرا که هم عمر زیادی از پرینتر سه بعدی نمی گذرد و علاوه بر این که در دسته تکنولوژی قرار دارد و قطعا یکی از پر درآمد ترین مشاغل در چند دهه اخیر، صنعت هایی هستند که با تکنولوژی در ارتباط می باشند. بازار کار پرینترهای سه بعدی نیز یکی از پر مشاغل ترین کار صنعتی و درآمد بالا میباشند.

جدا از همه این مسائل، به دلیل اینکه پرینتر سه بعدی در بسیاری از مشاغل مورد استفاده قرار می گیرد، و به نوعی اکثر مشاغل در حال حاضر نیازمند پرینتر سه بعدی می باشند، دلیل دیگری است برای اثبات درآمد با پرینتر سه بعدی.

مشاغل بسیاری در پرینتر سه بعدی وجود دارد که شما می توانید بر حسب علاقه در هر کدام از این مشاغل وارد شوید و کسب درآمد با پرینتر سه بعدی را شروع کنید. در ادامه برخی از راه های کسب درآمد با چاپگر سه بعدی را معرفی می کنیم. درآمد از تعمیرات پرینتر سه بعدی نیز یکی از گزینه های خوب مشاغل کاری است.

روش های کسب درآمد با پرینترهای سه بعدی

می توان با ساخت دستگاه پرینتر سه بعدی به درآمدزایی و کسب درآمد رسید که ما در این بخش بطور کامل به کسب درآمد با پرینتر سه بعدی اشاره کرده ایم.

1- کارشناس پرینتر سه بعدی

پرینتر سه بعدی از دو بخش الکترونیک و مکانیک تشکیل شده است. لذا یکی از راه های کسب درآمد پرینترهای سه بعدی اشتغال به عنوان کارشناس یا تکنسین پرینتر سه بعدی در شرکت هایی است که کار تولید پرینتر سه بعدی را دارند.

شرکت های سازنده پرینتر سه بعدی چه در بخش مکانیک و چه الکترونیک نیازمند کارشناس مربوطه، برای ارتقاء دستگاه های خود می باشند که در صورت توانمندی در این دو زمینه می توانید کسب درآمد از پرینترهای سه بعدی داشته باشید.

کارشناس پرینتر سه بعدی

2- سازنده پرینتر سه بعدی

بسیاری از افراد توانایی کار در هر دو زمینه مکانیک و الکترونیک را دارند. لذا این افراد به صورت انفرادی اقدام به ساخت پرینتر سه بعدی می کنند. در این صورت آن ها بدون نیاز به کمک و به تنهایی سازنده و مالک پرینتر اختصاصی خود خواهند بود.

درآمدزایی با پرینترهای سه بعدی به این صورت است که خودشان با سرمایه فردی اقدام به تولید و فروش دستگاه می کنند. در این صورت معمولا یک تجارت نسبتا کوچک ولی با درآمد خوب از پرینتر سه بعدی خواهند داشت.

یا اقدام به جذب سرمایه می کنند که در این صورت ساخت دستگاه پرینتر سه بعدی به تولید انبوه خواهد رسید و می توانند یک آینده شغلی مطمئن برای خود ایجاد کنند و درآمد بسیار خوب با پرینتر سه بعدی داشته باشند.

3- سرمایه گذاری برای ساخت پرینتر

بسیاری از افراد در زمینه کسب و کار با پرینتر سه بعدی فعالیت دارند که شاید اطلاعات زیادی راجع به نحوه ساخت پرینتر سه بعدی نداشته باشند ولی به دلیل سرمایه گذاری در بخش ساخت پرینتر سه بعدی به عنوان تولید کننده پرینتر سه بعدی مشغول به کار هستند.

این افراد جزء پر درآمد ترین افراد در زمینه پرینتر سه بعدی هستند. و عموما شرکت های آن ها در صدر شرکت هایی است که در زمینه پرینتر سه بعدی فعالیت دارند.

کسب درآمد با پرینتر سه بعدی از طریق سرمایه گذاری

4- طلا سازی با پرینتر سه بعدی

یک تجارت بسیار سودآور برای سرمایه گذاری، ساخت جواهرات و وسایل تزئینی است.

با یک پرینتر سه بعدی و درک خوبی از نحوه استفاده از آن، می توانید کسب و کار کوچک خود را با تولید جواهرات هوشمند ارزان و در عین حال شیک راه اندازی کنید.

هنگامی که بتوانید بیش از پنجاه طرح خلاقانه ارائه دهید، پرینتر شما به راحتی می تواند آنها را قالب بندی سه بعدی کند و می توانید آنها را به مشتریان به صورت آفلاین یا از طریق اینترنت بفروشید.

همچنین بخوانید : کاربرد پرینتر سه بعدی در جواهر سازی

کسب درآمد با پرینتر سه بعدی، در زمینه طلا سازی

5- ساخت انواع پروتز های پزشکی

در چند سال اخیر استفاده روزافزون از پرینترهای سه بعدی در منزل و محل کار، می توان از این ابزار مفید در پزشکی و تولید وسایل کمکی برای افراد دارای معلولیت استفاده کرد.

شما می توانید انواع قسمت های بدن را با پرینتر سه بعدی ایجاد کنید. برای این کار کافی است با بیمارستان ها و پزشکان مربوطه صحبت کنید چرا که این سود بسیار خوبی را برایتان در پی خواهد داشت.

کسب درآمد با پرینتر سه بعدی در ساخت پروتز های پزشکی

6- ساخت نقشه با پرینتر سه بعدی

نقشه هولوگرافی سه بعدی تصاویر سه بعدی با بالاترین کیفیت را برای کمک به ارتش، سازمان های غیردولتی، پرسنل وزارت امور خارجه و عملیات مشترک فراهم می کند تا به سرعت تلاش های امدادی را بدون خطاهای زبانی یا تفسیری هماهنگ کنند.

با آموزش و دانش مناسب می توانید نقشه های سه بعدی بسازید و با قیمت بسیار بالا به نیروهای نظامی و اطلاعاتی بفروشید.

ساخت نقشه با پرینتر سه بعدی

7- ساخت خودرو

یکی دیگر از زمینه هایی که پرینترهای سه بعدی می توانند درآمد کسب کنند، طراحی خودرو است. می توانید طرح خلاقانه خود را با همکاری خودروسازان ارائه دهید. کسب درآمد در این حوزه بسیار بالا میباشد و این یک فرصت خوبی است تا بتوانید خلاقیت خود را نشان دهید.

کسب درآمد با پرینتر سه بعدی در ساخت خودرو

8- تعمیرات پرینتر سه بعدی

یکی از مشاغل پر درآمد در زمینه پرینتر سه بعدی تعمیرات دستگاه است. بسیاری از افرادی که پرینتر سه بعدی تهیه کردند در زمینه تعمیرات ممکن است دچار مشکل شوند.

اين افراد یا خودشان مستقیم از خارج از کشور دستگاه وارد کرده اند، یا از شرکت هایی تهیه کرده اند که در زمینه واردات پرینتر فعالیت دارند( لذا ممکن است به تعمیرات دستگاه مسلط نباشند ) و یا از شرکت های نامعتبر تهیه کرده اند که در زمینه خدمات پس از فروش دستگاه ضعیف عمل می کنند.

لذا شما می توانید جزو شرکت هایی باشید که در زمینه تعمیر پرینتر سه بعدی فعالیت دارید. و چون پرینتر سه بعدی تکنولوژی پیچیده ای ندارد به راحتی می توانید بسیاری از پرینتر های سه بعدی را برای تعمیر قبول کنید و از این به درآمد مورد انتظار خود با پرینتر سه بعدی برسید.

کسب درآمد با پرینتر سه بعدی از طریق تعمیرات

9- کسب درآمد از طریق ساخت قطعات یدکی و فروش آن ها

یکی از مشاغل دیگری که جز‌و پر درآمد ترین ها در زمینه پرینتر سه بعدی می باشد فروش قطعات دستگاه و همچنین فروش مواد مصرفی است و بازار کار پرینتر سه بعدی بسیار فراوان و جز مشاغلی خواهد بود که بیشتر خریداران به این روی خواهند آورند.

قطعاتی که در پرینتر سه بعدی استفاده می شوند عموما شبیه به هم هستند و اکثر تولیدکنندگان از یک قطعه مشابه برای ساخت دستگاه خود استفاده می کنند.

لذا اگر در زمینه فروش قطعات پرینتر فعالیت داشته باشید، می توانید مطمئن باشید که تمام تولید کنندگان پرینتر سه بعدی و تمام افرادی که پرینتر سه بعدی خریده اند می توانند مشتری شما باشند.

10- آموزش کار با پرینتر سه بعدی

در هنگام خرید پرینتر سه بعدی معمولاً آموزش کار با دستگاه داده می شود. پرینتر سه بعدی در دو بخش سخت افزار (که خود پرینتر سه بعدی است) و نرم افزار، نیاز به آموزش دارد.

در بخش سخت افزار که کار با خود دستگاه است تمام دستورات بر روی ال سی دی می باشد و توسط یک دکمه کنترل می شود. لذا شما باید قسمت های مختلف راه اندازی دستگاه را در این قسمت جست وجو کنید.
در بخش نرم افزار، تنظیمات کیفیت پرینت انجام می شود.

پرینتر سه بعدی این امکان را دارد که قطعه کار را با کیفیت های مختلف بسازد. مثلاً ممکن است شما نیاز به یک قطعه مستحکم داشته باشید، لذا تنظیمات را طوری در نظر می گیرید که وزن قطعه کار بیشتر شود و قطعه مستحکم تری پرینت گردد. در برخی موارد نیز شما نیاز دارید هزینه تولید پایین باشد.

لذا تنظیمات را در اقتصای ترین حالت ممکن در نظر می گیرید. البته نرم افزار پرینت سه بعدی فقط حالت اقتصادی و مستحکم را تنظیم نمی کند و گزینه های بیشتری برای هر چه بهتر شدن کیفیت خروجی پرینت تنظیم می کند.

چرا که حتی افرادی که دستگاه پرینتر سه بعدی خریده اند هم برای تهیه قطعات یدکی دستگاه به شما احتیاج خواهند داشت.

فروش مواد اولیه دستگاه هم قطعا از مشاغل پر درآمد پرینتر سه بعدی می باشد  و هر روز به تعداد مشتريان شما اضافه خواهد شد. چرا كه علاوه بر مشتريان فعلى هر روز به خريداران پرينتر سه بعدى اضافه مى شود.

کسب درآمد از طریق فروش قطعات یدکی

لذا در صورتى كه بازاريابى خوبى داشته باشيد و مواد مصرفى ( فيلامنت ) با كيفيتى هم به فروش برسانيد مى توانيد جزو پر درآمدترين افراد در زمينه پرينتر سه بعدى باشيد.

موارد فوق تماما در زمينه فروش پرينتر سه بعدى و لوازم جانبی پرینتر سه بعدی مى باشد كه كار در هر زمينه مى تواند درآمد خوبى را براى شما ايجاد كند.

علاوه بر اين موارد و مشاغل، بسيارى از افراد هستند كه از طريق خريد دستگاه توانسته اند كه يك درآمد خوب از پرينتر سه بعدى براى خود ايجاد كنند كه در ادمه آن موارد را نيز بررسى مى كنيم.

11- كسب درآمد از طريق خدمات پرينت سه بعدى

اكثر افرادى كه اقدام به خريد پرينتر سه بعدى مى كنند، خدمات پرينت سه بعدى را به عنوان شغل خود انتخاب مى كنند. خدمات پرينت سه بعدى يكى از آسان ترين شغل ها مى باشد. چرا كه براى كسب درآمد از طريق خدمات پرينت سه بعدى فقط كافى است كه بازاريابى خوبى داشته باشيد.

اگر بتوانيد شغل خودتان به عنوان خدمات دهنده پرينت سه بعدى را به درستى در فضاى مجازى ماتند سايت هاى تبليغاتى معرفى كنيد به راحتى مى توانيد يك درآمد عالى با پرينتر سه بعدى داشته باشيد.

علاوه بر اينكه هزينه پرينت سه بعدى به صورت ساعتى محاسبه مى شود و براى اين كار در تمام مدتى كه دستگاه شما مشغول پرينت قطعه كار شماست نياز به حضور فيزيكى شما نمى باشد و دستگاه به صورت اتوماتیک برای شما درآمدزایی خواهد کرد .

لذا در صورتی که می خواهید در این حوزه فعالیت داشته باشید علاوه بر این که باید به کارکرد دستگاه مسلط باشید باید بتوانید در تمام زمینه های جذب مشتری قوی باشید.

12- درآمد با پرینتر سه بعدی از طریق تولید قطعه

یکی از روش های درآمدزایی با پرینترهای سه بعدی تولید قطعات یدکی پلاستیکی برای اصناف گوناگون است. کار و کاسبی با پرینت سه بعدی نیز در این مشاغل تولید قطعه نیز بسیار فراوان است و درآمد بالایی دارد.

یکی از دغدغه های امروز کمبود قطعات یدکی به دلیل گرانی و تحریم و ….. می باشد. لذا اکثر تولید کنندگان یا اصنافی که در زمینه قطعات یدکی مشغول به کار هستند با مشکل کسری کالا مواجه هستند.

درآمد با پرینتر سه بعدی از طریق تولید قطعه

لذا شما می توانید از طریق ارتباط با این شرکت ها، اقدام به تولید قطعات یدکی برای آن ها کنید و از این طریق به یک درآمد عالی با پرینتر سه بعدی برسید. نکته بسیار مهم در تولید قطعات یدکی در این است که قطعات یدکی هر روز مورد نیاز است.

لذا شما از طریق ارتباط با یک مشتری و ثبت سفارش تولید هر قطعه، به مدت طولانی می تونید یک سفارش را تولید کنید. لذا هزینه بازاریابی در این شغل نسبت به خدمات پرینت سه بعدی کمتر خواهد بود.

13- درآمد زایی با پرینتر سه بعدی به عنوان ابزار

یکی از راه های درآمدزایی با پرینترهای سه بعدی استفاده ابزاری از آن است. به این صورت که در بسیاری از روش های تولید نیاز به نمونه کار داریم تا از طریق آن بتوانیم قالب گیری کنیم. مانند ریخته گری و قالب سیلیکون و ….

در این صنایع برای این که بتوانیم عمل تولید را انجام دهیم نیاز به یک قطعه از محصول نهایی را داریم تا بتوانیم از روی آن قالب گیری کنیم و سپس مواد اصلی را جایگزین قطعه کنیم.

لذا تولید کنندگانی که در این صنایع مشغول به کار هستند اقدام به خرید پرینتر سه بعدی می کنند تا بتوانند نمونه اولیه از محصول خود را از طریق پرینتر سه بعدی بسازند و سپس از قطعه پرینت شده قالب بگیرند.

درآمد زایی با پرینتر سه بعدی به عنوان ابزار

یکی از پر مصرف ترین مشاغل در این زمینه را می توان قالب سازی سیلیکون نام برد که در حال حاضر بسیاری از قطعات تیراژی را با استفاده از نمونه اولیه پرینت سه بعدی انجام می دهند.

به طور کلی پرینتر سه بعدی به دلیل نو ظهور بودن و جذابیت در نحوه ساخت قطعات، جزو پرطرفدارترین شغل ها در دنیا شده است که بسیاری از افراد را مشغول به کار کرده است.

نکته بسیار جالب در مورد پرینتر سه بعدی در این است که کارکردن با پرینتر سه بعدی بسیار آسان است و برای راه اندازی کسب و کار و درآمد با پرینتر سه بعدی نیاز به تخصص نیست و شما با هر سطح از دانش می توانید حتی در منزل خود با پرینتر سه بعدی درآمدزایی کنید.

خرید پرینترهای سه بعدی خانگی و حرفه ای

شرکت آرلی با در اختیار داشتن پرینترهای حرفه ای آمریکایی و اروپایی آماده ارائه خدمات نمونه سازی سریع،طراحی صنعتی به همه صنایع نظامی ،پزشکی ،مهندسی و ….. با انواع متریال صنعتی می باشد.
هنر ما ساخت انواع پرینتر های fdm،dlp و sla به صورت پروژه ای برای صنعتگران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =