پرینت سه بعدی آرلی
021-26312397

زندگی در کره ماه فقط به وسیله پرینتر سه بعدی

 

میدانیم دانشمندان بسیاری بر روی پروژه زندگی در کره ماه تحقیق می کنند.حال یک سوال اساسی اینکه اگر شرایط زندگی بر روی کره ماه فراهم شود آیا باید تمام شرایط زندگی مانند خانه ، اتوموبیل و کارخانه و .... را از زمین به ماه منتقل کنیم؟

جدا از آن دانشمندان برای تحقیق بیشتر نیاز است که برای مدت طولانی در کره ماه زنگی کنند.برای این مدت مایحتاج زندگی و قطعات و وسایلی که نیاز است را نمی توان مرتب از زمین به ماه انتقال داد.

تمام این موارد سبب شده تا تحقیقات گسترده ای در زمینه ساخت پرینتر های خود کپی کننده شروع شود.

میدانیم که این پرینتر ها هم اکنون وجود دارد ولی در حال حاضر فقط قطعات پلاستیکی خود را می توانند بسازند و در مورد ساخت موتور بورد الکترونیکی و ... هنوز پرینتری ساخته نشده.

تیم تحقیقاتی Alex Ellery در حال ترکیب پلاستیک با فلز برای ساخت روتور و استاتور پرینتر سه بعدی است تا بتوانند در آینده این مشکل را حل کنند تا بتوان با ارسال تعداد کم پرینتر سه بعدی کره ماه نیاز به تعداد بالای پرینتر سه بعدی را فراهم آورد.

 

با توجه به اینکه پرینتر سه بعدی گستردگی فراوانی دارد و تکنولوژی آن در ساخت خانه ، غذا ، فلزات و ... پیشرفت چشمگیری داشته ، تصور زندگی با وجود پرینتر سه بعدی در کره ماه چندان دور از ذهن نیست.

 

با سپاس

علی شاهین فر