مقالات

ساخت اسباب بازی با پرینتر سه بعدی

ساخت اسباب بازی با پرینتر سه بعدی

ساخت اسباب بازی با پرینتر سه بعدی یکی از کسب کار های امروزی است چرا که ساخت اسباب بازی علاوه بر بحث درآمد زایی برای بزرگسالان، می تواند به رشد تخیل و خلاقیت کودکان کمک بزرگی کند. همانطور که می دانید پرینتر سه بعدی یک تکنولوژی به روز می باشد که قطعاً در آینده نزدیک در بسیاری از صنایع به صورت مستقیم استفاده خواهد شد. لذا بهتر است کودکان در همان دوران کودکی کار با پرینتر سه بعدی را یاد بگیرند.

ولی این کار شاید برای کودکان کمی سخت باشد، چرا که در ظاهر پرینتر سه بعدی یک ماشین افزار صنعتی است و احتمالاً خیلی برای کودکان جذاب نخواهد بود که یک چرخ دنده را پرینت بگیرند. برای همین موضوع ساخت اسباب بازی که خودشان انتخاب می کنند می تواند در یادگیری پرینتر سه بعدی بسیار جذاب باشد.

قلم سه بعدی

یکی از ساده ترین پرینترهای سه بعدی همان قلم های سه بعدی می باشند که شاید بتوان گفت شیبه خودکار است. یعنی باید هر شکلی را که می خواهید پرینت سه بعدی بگیرید همانند خودکار و با کمک دست انجام دهید. فیلامنت نیز با فشار دادن دکمه ایی که بر روی قلم سه بعدی قرار دارد از داخل نازل خارج می شود. شکل خارج شدن فیلامنت از داخل نازل شبیه به چسب های حرارتی می باشد.

 

قلم سه بعدی

کاربرد قلم سه بعدی

یکی از کاربرد قلم سه بعدی را میتوان تمام تفکرات کودکان بر روی نقاشی ای  که می کشند اشاره کرد. به طوری که روانشناسان از نقاشی ای که کودکان می کشند می توانند روحیات کودکان را ارزیابی کنند. پس می توان گفت نقاشی کودکان، تمام دنیای آن ها است.

حال فرض کنید که این نقاشی را بتوان با کمک قلم سه بعدی تبدیل به یک حجم سه بعدی کرد. برای این کار کافی است که قلم سه بعدی را مانند یک مداد رنگی بر روی نقاشی کشیده شده حرکت داد تا فیلامنت تمام قسمت ها را پر کند. و با این کار انگار به نقاشی که کشیده شده یک روح جدید داده اید.

ساخت لگو با پرینتر سه بعدی

ساخت اسباب بازی های متحرک با پرینتر سه بعدی

ساخت اسباب بازی های متحرک با پرینتر سه بعدی هیچ محدودیتی ندارد، لذا در صورتی که طراحی اصولی باشد می توان اسباب بازی هایی ساخت که حالت صلب نداشته باشند. قطعاً کودکان نمی توانند این مدل ها را در کودکی طراحی کنند ولی وب سایت های را یگانی وجود دارد که به راحتی می توان آن ها را دانلود و پرینت بگیرند.

فرض کنید یک مارمولک ساخته اید که دم اش متحرک است، یا یک آدمک که دارای مفصل می باشد و به راحتی می توان با دست حرکت داد. شاید این نوع اسباب بازی ها را بتوان به راحتی از فروشگاه تهیه کرد ولی این که کودکان اسباب بازی مورد نظرشان را انتخاب کنند و خودشان در هر سایز یا رنگی که می خواهند پرینت بگیرند باعث رشد ذهنشان می شود و قطعاً خیلی جذاب تر خواهد بود. همانند یک اثر نقاشی که به هر رنگی که دوست دارند نقاشی می کنند، می توانند اسباب بازی ها را با رنگ دلخواهشان پرینت سه بعدی بگیرند.

ساخت اسباب بازی های متحرک با پرینتر سه بعدی

همچنین بخوانید: ساخت مجسمه با پرینتر سه بعدی

ساخت لگو با پرینتر سه بعدی

امروزه یکی از روش های رایج کسب درآمد ساخت لگو با پرینتر سه بعدی است که بسیار  که میتوان اشاره کرد که یکی از اسباب بازی های پر طرفدار لگو میباشند و به همین امر نیز ذهن کودکان را باز می کند. فرض کنید این لگو را خود کودکتان پرینت بگیرد. با این کار شما با یک تیر دو نشان زده اید. چرا که اساساً لگو برای رشد ذهن و خلاقیت کودکان ساخته شده و چه زیبا می شود و در حال ساخت یک لگو وقتی کودکتان یک قطعه ای را کم داشته باشد، به جای این که از فروشگاه تهیه کند خودش آن قطعه را در وب سایت سرچ کند و پرینت بگیرد.

ساخت لگو با پرینتر سه بعدی

ساخت شخصیت های کارتوتی با پرینترهای سه بعدی

قطعاً مشاهده کرده اید که به محض این که یک کارتون فروش خوبی پیدا می کند سریعاً تمام شخصیت های این کارتون در فروشگاه ها برای فروش گذاشته می شود، که معمولاً هم قیمت پایینی ندارند. بنابرین ساخت شخصیت های کارتوتی با پرینترهای سه بعدی خیلی جذاب تر خواهد بود به جای هزینه برای خرید این اسباب بازی با خرید یک فیلامنت خود کودکتان آن را پرینت بگیرد. شما می توانید این اسباب بازی را در هر سایزی که می خواهید پرینت بگیرید. مثلا شخصیت محبوب باب اسفنجی را می توان هم در سایز کوچک به عنوان جا کلیدی ساخت و هم در سایز های بزرگتر به عنوان مجسمه.

ساخت شخصیت های کارتوتی با پرینترهای سه بعدی

ساخت ربات و هیولا با پرینتر سه بعدی

ربات ها برای نوجوان ها خیلی جذاب است. هر چند کودکان هم امروزه به ربات علاقه مند شده اند، ولی ساخت این گونه اسباب بازی ها به عنوان دکور بر روی میز کودکان میتواند حس خوبی به آن ها بدهد.

ساخت ربات و هیولا با پرینتر سه بعدی

همچنین بخوانید: ساخت ماکت سه بعدی با پرینتر سه بعدی

ساخت ماسک با پرینتر سه بعدی

ماسک ها تنوع بسیار زیادی دارند ولی ساخت یک ماسک مستحکم با رنگی که خود کودکتان میخواهد یکی دیگر از موارد استفاده از پرینتر سه بعدی در ساخت اسباب بازی می باشد.

ساخت ماسک با پرینتر سه بعدی:

آرلی فروشنده انواع پرینتر سه بعدی

شرکت آرلی انواع فیلامنت و پرینترهای سه بعدی را می فروشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پرینترهای سه بعدی و خدمات پرینت سه بعدی با شماره تلفن 26312397-021 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − سه =