مقالات

راهنمای خرید پرینتر سه بعدی دست دوم

راهنمای جامع و کامل خرید پرینتر سه بعدی دسته دوم

پرینترهای سه بعدی همانند سایر محصولات، بازار دست دوم نیز وجود دارند. بنا به دلایل مختلف بعضی از افراد ممکن است ترجیح دهند که پرینتر خود را بفروشند. خرید پرینتر سه بعدی دست دوم مزیت ها و معایبی دارد که قصد داریم در این مقاله این موارد را عنوان کنیم.

مزیت استفاده از پرینتر سه بعدی دسته دوم

در ابتدا مزیت های چاپگر سه بعدی دسته دوم را بررسی می کنیم:

۱- قیمت خرید

به طور قطع اولین و مهم ترین دلیل خرید پرینتر سه بعدی دست دوم قیمت آن است. تفاوت قیمت بین پرینتر سه بعدی دسته دوم و آکبند سبب شده تا برخی از افراد میل به خرید این پرینترها را داشته باشند.

چرا که شاید در برخی موارد با قیمت یک پرینتر اکبند بتوان دو عدد چاپگر سه بعدی دسته دوم تهیه کرد. لذا همین اختلاف قیمت تأثیر زیادی در افزایش تقاضا شده است.

۲- زمان تحویل

در بسیاری از موارد پرینتر سه بعدی آکبند با زمان تحویل چند روزه عرضه می شود. لذا همین مدت زمان ممکن است سبب ایجاد ترس تحویل به موقع شود.

در صورتی که پرینترهای سه بعدی دسته دوم در همان لحظه خرید تحویل می شوند. علاوه بر این که در برخی موارد به دلیل دریافت یک پروژه خریدار نیاز به تحویل فوری دستگاه دارد که در این صورت خرید پرینتری که در لحظه بتوان تحویل گرفت بسیار سودمند خواهد بود.

3- افزایش تعداد دستگاه

بسیاری از کاربران پرینترهای سه بعدی خودشان متخصص در تعمیر دستگاه هستند و مشکلات پرینتر سه بعدی را حل می کنند. لذا در مواردی که برای افزایش تعداد دستگاه های چاپگر سه بعدی برای کار خدمات اقدام به خرید می کنند ترجیح می دهند با هزینه کمتر تعداد دستگاه ها را افزایش دهند.

همچنین بخوانید: مشکلات پرینتر سه بعدی

 پرینتر سه بعدی دست دوم

معایب خرید پرینتر سه بعدی دسته دوم

با وجود مزیت های پرینترهای سه بعدی دسته دوم، معایبی نیز دارند که در زیر اشاره خواهیم کرد.

۱- گارانتی

یکی از مهم ترین موانع در خرید چاپگر سه بعدی دسته دوم بحث گارانتی است. عموم پرینترهای سه بعدی دست دوم از گارانتی خارج شده اند و لذا یکی از علل افت قیمت این پرینترها همان بحث گارانی دستگاه می باشد. چرا که در این صورت بعد از خرید احتمالاً نیاز به یک سرویس خواهید داشت که هزینه بر خواهد بود.

۲- عدم شناخت تولید کننده

در بسیاری از موارد پیش آمده که به دلیل عدم شناخت تولید کننده چه در بحث کیفیت محصول و چه در بحث خدمات پس از فروش، مشتری بعد از خرید پرینتر سه بعدی دسته دوم با مشکل جدی روبرو شده است. وقتی شما قصد خرید چاپگر سه بعدی آکبند را داشته باشید.

می توانید تمام برندها را بررسی کنید و بهترین آن را از جهت کیفیت و تضمین خدمات پس از فروش تهیه کنید در صورتی که وقتی از مصرف کننده تهیه می کنید، هیچ شناختی از تولید کننده اصلی ممکن است نداشته باشید و صرفاً به دلیل این که قیمت مناسب تری دارد تهیه کنید و همین امر ممکن است شما را در بحث خدمات پس از فروش با مشکل مواجه کنند.

۳- معیوب بودن قطعات

نکته دیگری که در بحث خرید پرینتر سه بعدی دست دوم باید رعایت کنید در این است که ممکن است برخی قطعات معیوب داشته باشد که ممکن است در لحظه خرید متوجه آن نشوید ولی نیاز به تعویض داشته باشند. قطعاتی که عموماً نیاز به تعویض دارند عبارتند از :

نازل

نازل دستگاه ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. هر چند این قطعه بسیار ارزان است ولی به هر جهت ممکن است بعد از خرید به دلیل معیوب بودن، قطعات را با کیفیت پرینت نکند. در بسیاری از موارد ممکن است فروشنده بعد از تعویض نازل پرینتر را به فروش برساند.

همچنین بخوانید: تنظیمات پرینتر سه بعدی 

نازل

فن های پرینتر

در چاپگر سه بعدی چند فن وجود دارد که برخی برای خنک کردن قطعات خود پرینت می باشد و برخی برای خنک‌کاری قطعه پرینت شده. در صورتی که سرعت فن کند شود عملکرد لازم را نخواهد داشت و همین امر در کیفیت خروجی قطعات پرینت تأثیر گذار خواهد بود.

فن های پرینتر سه بعدی

سیم کشی پرینتر

بعد از مدتی استفاده از چاپگر سه بعدی، سیم کشی دستگاه ممکن است دچار مشکل شود و قطعی در سیم ایجاد شود. لذا یکی از مهم ترین مسأله در خرید پرینتر سه بعدی دست دوم، سالم بودن سیم کشی است. در صورتی که چاپگرسه بعدی دسته دوم تهیه می کنید از زمان سرویس سیم کش دستگاه مطمئن باشید.

سیم پیچی پرینتر سه بعدی

درایور

عملکرد صحیح موتورها علاوه بر تنظیمات، به درایورها نیز مربوط می شود. لذا در صورتی که درایورها مشکل داشته باشند خرابی در عملکرد موتورهای پرینتر سه بعدی خواهید داشت.

تسمه های حرکتی

کهنه بودن تسمه ممکن است باعث پاره شدن آن شود. تعویض تسمه پرینتر نیاز به مهارت دارد. لذا در این صورت نیاز به مراجعه به شرکت خدمات دهنده می شوید که ملزم به پرداخت هزینه خواهید شد.

موارد بالا نشان دهنده میزان ریسک در خرید پرینتر دسته دوم می باشد چرا که اگر موارد بالا نیاز به سرویس داشته باشد، با توجه به هزینه های تعمیر که شامل هزینه قطعه و اجرت تعویض می باشد، شاید هزینه تمام شده بالاتر از خود پرینتر سه بعدی شود.

تسمه های حرکتی

لذا در صورتی که مهارت زیادی در تعویض قطعات چاپگر سه بعدی نداشته باشید بهتر است بدون ریسک از دستگاه سه بعدی آکبند استفاده کنید. ولی در صورتی که در پرینتر سه بعدی حرفه می باشید می توانید پرینتر سه بعدی دسته دوم نیز تهیه کنید.

آرلی فروشنده انواع پرینتر سه بعدی

شرکت آرلی فروشنده انواع فیلامنت و پرینترهای سه بعدی می باشد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پرینتر سه بعدی و خدمات پرینت سه بعدی با شماره ۲۶۳۱۲۳۹۷-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 4 =