مقالات

مزایای پرینتر سه بعدی در صنعت خانگی

همه چیز درمورد مزایای پرینتر سه بعدی در صنعت خانگی

پرینتر سه بعدی در ابتدای پیدایش اش، جهت نمونه سازی استفاده می شده است. لذا خیلی ها از آن به عنوان  PROTOTYPE  یاد می کردند. دلیل استفاده از این نام هم به این علت بود که پرینترهای سه بعدی در ابتدای اختراع کیفیت چندان بالایی نداشتند.

با گذشت زمان و پیدایش شرکت های مختلف در زمینه تولید پرینتر سه بعدی بازار رقابت داغ شد و به مرور  کیفیت و دقت و همچنین سرعت پرینترهای سه بعدی نیز افزایش یافت.

لذا به مرور زمان علاوه بر بحث نمونه سازی جهت تولید انبوه، از پرینتر سه بعدی برای ساخت قطعات اصلی نیز استفاده شده است. کم جا بودن پرینتر سه بعدی و راحتی استفاده از آن سبب پیدایش شرکت های کوچک تولید با روش پرینتر سه بعدی شده است.

شرکت هایی که گاها در منزل شکل می گیرند. چرا که اساس کار پرینتر سه بعدی ارسال فایل است، لذا حضور فیزیکی در شرکت لازم نیست و همین امر سبب شده که خیلی از افراد با خرید یک پرینتر سه بعدی در منزل شروع به کسب و کار با پرینتر سه بعدی کنند. ولی سوال اینجاست که این افراد با خرید پرینتر سه بعدی دقیقا چه قطعاتی می سازند و چگونه به درآمد می رسند؟ در ادامه مطلب به بررسی این موارد می پردازیم.

با خرید پرینتر سه بعدی چگونه به درآمد برسیم؟

با پرینتر سه بعدی انجام خدمات بسیاری وجود دارد که به راحتی می توانید به درآمد برسید. ما در این بخش بطور کامل در این مورد توضیح داده ایم.

۱- خدمات پرینت سه بعدی

بسیاری از افرادی که شروع به فعالیت با پرینتر سه بعدی می کنند اساسا نمی دانند که چه قطعاتی باید پرینت کنند. لذا با تبلیغ در مکان های مناسب شغل خود را تبلیغ کرده و مشتریانی که نیاز به خدمات پرینت سه بعدی دارند آن ها را از همین راه پیدا می کنند و به همین سادگی به درآمد می رسند.

با توجه به این که اکثرا بازاریابی به صورت اینترنت شده لذا فضاهایی مانند سایت های تبلیغاتی بهترین گزینه برای معرفی شغل شان می باشد، یا پلت فرم هایی مانند آپارات، یوتویوب، اینستاگرام و….

۲- ساخت قطعات یدکی پلاستیکی

یکی دیگر از بازارهای خانگی پرینتر سه بعدی ساخت قطعات یدکی است. خیلی از قطعات تولیدی بعد از اتمام زمان پشتیبانی، نایاب می شوند و لذا افزایش قیمت چشمگیری پیدا می کنند. در صورتی که ساخت آن قطعات با پرینتر سه بعدی بسیار ارزان خواهد بود.

ساخت قطعات پلاستیکی با پرینتر سه بعدی

به عنوان مثال کلید بالابر شیشه یک خودروی برند که از تولید خارج شده شاید بسیار گران باشد، در صورتی که ساخت آن با پرینتر سه بعدی در کمتر از چند دقیقه و با حداقل قیمت ساخته می شود. علاوه بر این که در بسیاری از کشورها واردات قطعات یدکی با دشواری های بسیاری همراه است.

همچنین بخوانید : پرینتر سه بعدی در صنعت خودروسازی چگونه است؟

مانند ایران که به دلیل تحریم های اعمال شده، در بسیاری از صنایع با مشکل موجودی قطعات یدکی مواجه هستیم. لذا وجود پرینتر سه بعدی برای ساخت این قطعات بسیار سودمند خواهد بود. چرا که علاوه بر قیمت بسیار مناسب تر نسبت به واردات، در دسترس بودن آن در هر زمانی که بخواهیم می تواند نگرانی خرید را تا حد زیادی برطرف کند.

۳- ساخت قطعات دکوری پر پیچ و خم

همانطور که می دانیم محدودیتی در ساخت با پرینتر سه بعدی از نظر پیچیدگی در تولید نداریم. لذا ساخت قطعات دکوری حجیم و با جزئیات بالا با هر روش می تواند گران تر از پرینتر سه بعدی باشد.

ساخت لوازم پر پیچ و خم

لذا افرادی که در حوزه پرینتر سه بعدی در بازار خانگی مشغول به کار هستند می توانند در ساخت قطعات دکوری و بزرگ به درآمدهای بسیار مناسب دست پیدا کنند.

هر چند که بعد از پرینتر سه بعدی امکان دارد نیاز به پرداخت کاری و رنگ داشته باشیم، ولی به هر حال یکی از مراحل تولید همین پرینتر سه بعدی می باشد.

4- ساخت ایده

خیلی از افرادی که در حوزه بازار خانگی کار می کنند یک ایده برای ساخت دارند و با پرینتر سه بعدی آن را تولید و به فروش می رسانند. سه مورد قبل بیشتر از سمت کارفرما سفارش زده می شود و شخصی که کار پرینتر سه بعدی انجام می دهد معمولا به عنوان مجری یا خدمات دهنده است.

ساخت ایده پرینتر سه بعدی

در صورتی که در ساخت ایده معمولا به دلیل این که ایده ای برای تولید وجود دارد اقدام به خرید پرینتر سه بعدی می شود. لذا احتمال درآمد زیاد در این مورد می تواند بسیار زیادتر باشد چرا که شما می توانید یک محصول انحصاری را به فروش برسانید که طراحی و تولید و فروش آن را خودتان انجام دهید. هرچند که احتمال استقبال کم از محصول هم وجود دارد. و دلیل استفاده از پرینتر سه بعدی هم صرفا برای جلوگیری از ریسک تولید به روش قالب سازی و صرف هزینه های زیاد تولید به روش انبوه می باشد.

همچنین بخوانید: کاربرد پرینتر سه بعدی در جواهر سازی

شغل پرینتر سه بعدی به دلیل گستردگی بسیار زیادی که دارد می تواند در زمینه بازار خانگی به عنوان یک راه درآمد خوب به حساب آید. علاوه بر این که در بین مشاغلی که از آن ها به عنوان شغل خانگی یاد می شود مزایای بسیار زیادی دارد که باعث شده توجه به این صنعت در این چند سال اخیر زیاد شود.

مزایای پرینتر سه بعدی

شاید نتوان تمام مزایای آن را در قالب یک مقاله عنوان کرد ولی به چند مورد آن می توان اشاره کرد.

 گستردگی در تولید

یکی از مزایای پرینتر سه بعدی در بازار خانگی گستردگی بسیار زیاد آن می باشد. همانطور که قبلا نیز به آن اشاره شده پرینتر سه بعدی در بسیاری از صنایع می تواند مورد استفاده قرار بگیرد، چه در لوازم خانگی، در هنر، پزشکی، قطعات یدکی و…. لذا می توان با اطمینان خاطر از بازار خوب این کار، با کمترین ریسک ممکن اقدام به سرمایه گذاری در  پرینتر سه بعدی و شروع به کسب درآمد با آن کرد.

 جدید بودن تکنولوژی

با وجود این که چندین سال از پیدایش پرینتر سه بعدی گذشته و افراد زیادی در این حوزه سرمایه گذاری کرده اند، ولی نسبت به جمعیت و همچنین نیاز بازار، هنوز به عنوان یک بازار جدید شناخته می شود و همین موضوع به عنوان یک حسن پرینتر سه بعدی نسبت به خیلی از مشاغل خانگی دیگر می باشد.

 درآمد مناسب

از مهم ترین مزایای هر شغلی درآمد خوب آن می تواند باشد. درآمد پرینتر سه بعدی نسبت به کاری که انجام می دهید بسیار مناسب می باشد، لذا می تواند به عنوان یک شغل مناسب در بازار خانگی به حساب بیاید. چرا که مساغل خانگی عموما به دلیل سرمایه کم درآمدهای خیلی زیادی هم ندارند. لذا وجود یک شغل پر درآمد می تواند یک مزیت عالی به حساب بیاید.

 عدم نیاز به حضور فیزیکی

از دیگر مزایای پرینتر سه بعدی در بازار خانگی عدم نیاز به حضور شما در حین پرینت سه بعدی است. بسیاری از افرادی که شغل خانگی دارند آن را به عنوان شغل دوم استفاده می کنند، به عنوان مثال ممکن است فردی در یک شرکت کارمند باشد و برای افزایش درآمد، یک کسب و کار را به عنوان شغل دوم خود انتخاب کند.

همچنین بخوانید :  جدیدترین پرینترهای سه بعدی 2023

لذا اکثرا در ساعاتی که حضور دارند می توانند درآمد داشته باشند که شاید چند ساعت در طول شبانه روز باشد. پرینتر سه بعدی به دلیل عدم نیاز به حضور شما می تواند در طول مدت ۲۴ساعت شبانه روز برای شما کسب درآمد داشته باشد، لذا شما در حین مشغول بودن در شغل اول خود می توانید از شغل دوم خود یعنی پرینتر سه بعدی نیز درآمد داشته باشید. و حتی در زمان های استراحت و خواب نیز پرینتر سه بعدی می تواند برای شما درآمد ایجاد کند.

 عدم نیاز به مهارت و تخصص ویژه

معمولا هر شغلی که انتخاب می کنید چه در بازار خانگی چه در صنایع بزرگ نیاز به تجربه و تخصص در آن شغل را دارید. فرض کنید شما بخواهید در منزل کار خیاطی کنید، باید چندین سال تحربه در این حرفه داشته باشید تا با مشکل مواجه نشوید.

مزایای استفاده از پرینتر سه بعدی

در صورتی که کار با پرینت سه بعدی بسیار آسان است. و همین راحتی در استفاده از پرینتر سه بعدی سبب شده تا شما در هر سنی که هستید یا هر مرتبه شغلی و با آموزش پرینتر سه بعدی و یا درست کردن پکیج آموزشی پرینتر سه بعدی بتوانید از آن استفاده کنیدو یک کسب و کار خوب با درآمد قابل قبول در بازار خانگی با پرینتر 3 بعدی داشته باشید.

فضای کاری کم

بسیاری از مشاغلی که به عنوان کسب و کارهای خانگی مورد استفاده قرار می گیرند نیاز به فضای زیاد دارند مانند مزون ها که با وجود این که شغل به ظاهر راحتی می باشد، ولی نیاز به یک فضای بزرگ برای نمایش محصولات دارد.

فضای کاری کم

در صورتی که پرینتر سه بعدی فضای بسیار کمی نیاز دارد، به طوری که شاید چندین پرینتر سه بعدی را بتوان در یک اتاق کوچک هم استفاده کرد بدون این که صدای آزار دهنده ای داشته باشد و یا شلوغی و به هم ریختگی مشاغل مانند مزون ها یا هر شغل دیگری را داشته باشد. به همین دلیل می توان یکی از مزیت های پرینتر سه بعدی در بازار خانگی را همین فضای کار مناسب دانست.

در صورتی که بخواهیم مزیت های پرینتر سه بعدی را در بازار خانگی بررسی کنیم قطعا بسیار بالاتر از این تعداد خواهد بود، ولی تا همین میزان هم می تواند برای افرادی که دنبال کسب و کارهای کوچک و پردرآمد هستند تضمین کننده باشد.

شرکت آرلی فروشنده انواع پرینترهای سه بعدی

آرلی انجام دهنده خدمات پرینت سه بعدی ، فروشنده انواع پرینترهای 3 بعدی و فیلامنت می باشد . شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشخصات پرینتر با شماره ۲۶۳۱۲۳۹۷-۰۲۱ تماس حاصل نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + هفت =